Paczkomat InPost na lotnisku w Pyrzowicach. Nie musisz już wyrzucać zabronionych przedmiotów

paczkomat katowice pyrzowice
fot. Katowice Airport

Od poniedziałku 15 stycznia 2024 roku pasażerowie podróżujący z lotniska w Pyrzowicach mogą skorzystać z nowego udogodnienia. W terminalu pasażerskim B, przed wejściem do strefy kontroli bezpieczeństwa, został uruchomiony Paczkomat firmy InPost.

Urządzenie to zostało przygotowane dla podróżnych, których przedmioty przewożone w bagażu podręcznym zostały zakwestionowane w trakcie kontroli bezpieczeństwa. Dotychczas taki przedmiot, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa, musiał zostać wyrzucony.

Dzięki Paczkomatowi, pasażer może teraz wysłać przedmiot niedozwolony do przewozu w bagażu podręcznym do innego urządzenia InPost lub pod wskazany adres pocztowy.

Aby skorzystać z usługi, należy pobrać aplikację InPost Mobile i nadać przesyłkę w Paczkomacie. W urządzeniu dostępne są bezpłatne kartony o różnych wymiarach oraz taśmy, co umożliwi szybkie zapakowanie przesyłki.

Nowe rozwiązanie spotka się z pozytywnym przyjęciem pasażerów

Jak mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej lotniskiem w Pyrzowicach, nowe rozwiązanie spotka się z pozytywnym przyjęciem pasażerów.

„W Katowice Airport cały czas staramy się wdrażać rozwiązania, które poprawiają komfort korzystania z naszego lotniska. Możliwość nadania poprzez Paczkomat InPost przedmiotów niedozwolonych do przewozu w bagażu podręcznym to ważne ułatwienie dla osób podróżujących z Pyrzowic” – mówi Artur Tomasik.

W przyszłości, w przypadku zainteresowania nową usługą, zarówno InPost, jak i Katowice Airport, nie wykluczają możliwości wprowadzenia takiego samego rozwiązania przy kontroli bezpieczeństwa w terminalu pasażerskim A, z której korzystają podróżni odlatujący do krajów nie należących do strefy Schengen.

Podsumowanie

Paczkomat na lotnisku w Pyrzowicach to nowe udogodnienie, które ułatwia podróżowanie. Dzięki temu rozwiązaniu, pasażerowie nie muszą już wyrzucać przedmiotów, które zostały zakwestionowane w trakcie kontroli bezpieczeństwa.


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Podobne wpisy