Wenecja wprowadza opłatę za wstęp! Koniec z tłumami turystów?

wenecja wprowadza opłate
źródło: Pixabay

Po ogłoszeniu nowych zasad turystycznych dla Wenecji w tym roku, platforma umożliwiająca odwiedzającym zakup opłaty w wysokości 5 euro za wstęp do miasta dla jednodniowych podróżników została uruchomiona dzisiaj, umożliwiając odwiedzającym dokonanie płatności przed wizytą w mieście. Opłata nie obowiązuje dla osób, które zamierzają zostać w mieście na noc.

Władze Wenecji oficjalnie wprowadziły opłatę za wstęp, dla jednodniowych zwiedzających zwiedzających starożytne Miasto Kanałów podczas wyznaczonych dat w roku. Inicjatywa ma na celu zachowanie równowagi między zachowaniem codziennego życia mieszkańców Wenecji a zapewnieniem wyjątkowych wrażeń dla odwiedzających.

Cechy systemu dostępu:

Ta inicjatywa opłaty za wstęp ma na celu zniechęcenie do codziennej turystyki w szczycie sezonu. Opłata w wysokości 5 euro za dzień, obowiązująca tylko w historycznych częściach miasta, zapewnia zrównoważony rozwój dla mieszkańców i turystów. System wydaje kod QR po dokonaniu płatności, ułatwiając wrażenia dla odwiedzających, a jednocześnie przyczyniając się do odpowiedzialnego zarządzania unikalnym urokiem Wenecji. Opłata obowiązuje w wybrane dni od 25 kwietnia do 5 maja oraz w weekendy w maju, czerwcu i lipcu, od 8:30 do 16:00, z wyłączeniem dostępu do wysp.

Korzyści dla podróżnych:

  • Uproszczony dostęp: Platforma wydaje kod QR po dokonaniu płatności, upraszczając proces wejścia i zwiększając efektywność podróży do ikonicznego miasta.
  • Zrównoważona turystyka: Opłata za wstęp promuje zrównoważoną turystykę, zniechęcając do codziennych napływów podczas niektórych szczytów sezonu. Zapewnia to bardziej przyjemne i mniej zatłoczone wrażenia dla podróżnych.
  • Zachowanie uroku Wenecji: Poprzez wdrożenie tej miary Wenecja dąży do osiągnięcia delikatnej równowagi między mieszkańcami a turystami, zachowując autentyczność miasta. Odwiedzający mogą cieszyć się unikatową atmosferą miasta bez nadmiaru turystów.
  • Odpowiedzialna podróż: Inicjatywa zachęca do odpowiedzialnej podróży, co jest zgodne ze światowym potrzebą zrównoważonego zarządzania turystyką.

Kluczowe atrakcje w Wenecji:

Podczas gdy Wenecja wprowadza tę innowacyjną metodę zarządzania turystyką, odwiedzający nadal mogą zanurzyć się w niepowtarzalnym uroku miasta. Kluczowe atrakcje to:

  • Weneckie kanały i przejażdżki gondolami: Pływaj po kultowych kanałach tradycyjną gondolą, odkrywając unikalne cieki wodne, które spopularyzowały Wenecję.
  • Bazylika i plac św. Marka: Zanurz się w oszałamiającej architekturze bazyliki św. Marka i ciesz się tętniącą życiem atmosferą placu św. Marka.
  • Most Rialto: Podziwiaj wspaniałość mostu Rialto, oferującego zapierające dech w piersiach widoki na Grand Canal i ruchliwy obszar targowy.
  • Wenecka kuchnia: Rozkoszuj się autentyczną wenecką kuchnią w lokalnych trattoriach, delektując się świeżymi owocami morza, makaronem i tradycyjnymi daniami.
  • Wyspy Murano i Burano: Zwiedzaj warsztaty artystyczne na Murano, słynącym z wyrobu szkła, i kolorowe domy Burano, znane z produkcji koronek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Podobne wpisy