Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach

Na skraju Jańskich Łaźni w Karkonoszach, zaledwie 30 kilometrów od polskiej granicy, wznosi się imponująca wieża widokowa o nazwie „Ścieżka w Koronach Drzew”. Ta drewniana konstrukcja, mająca 45 metrów wysokości, kusi nie tylko swoją imponującą sylwetką, ale także unikalną ścieżką dydaktyczną o długości ponad 1500 metrów. Wzdłuż tej trasy znajdują się tablice edukacyjne, opowiadające o fascynującej faunie i florze Karkonoszy.

Z wierzchołka wieży roztacza się malownicza panorama pokrytych lasem gór. Dodatkowym urozmaiceniem dla odwiedzających jest zjeżdżalnia o imponującej długości 80 metrów. To miejsce przyciąga nie tylko najmłodszych zwiedzających – doniesienia mówią, że najstarszy miłośnik zjazdu miał aż 85 lat!

Warto podkreślić, że obiekt ten został dostosowany do potrzeb różnych grup odwiedzających. Wieża jest pozbawiona barier architektonicznych, a łagodne podejście na szczyt ułatwia pokonanie trasy nawet z wózkiem dziecięcym czy na wózku inwalidzkim. Dla wygody gości, w kasie biletowej dostępny jest także bezpłatny wypożyczalnia wózków inwalidzkich.

Tradycyjnie jesienią przygotowane są promocje, które czekają na seniorów i rodziny z dziećmi. W październiku seniorzy, odwiedzając wieżę widokową, otrzymają drugi bilet gratis przy zakupie jednego. Natomiast przez cały listopad, dzieci do lat 14 mają możliwość korzystania z bezpłatnego wstępu. To doskonała okazja, by cieszyć się pięknem przyrody Karkonoszy w towarzystwie najbliższych.

Pytania i odpowiedzi

Gdzie znajduje się Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach?

Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach znajduje się w Czechach, w Karkonoszach, około 30 kilometrów od polskiej granicy. Dojazd samochodem z Polski zajmuje około 50 minut.

Jaka jest wysokość Ścieżki w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach?

Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach ma 45 metrów wysokości. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się panoramiczny widok na Karkonosze.

Jaka jest długość Ścieżki w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach?

Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach ma długość ponad 1500 metrów. Jest to ścieżka dydaktyczna, na której znajdują się tablice informacyjne o karkonoskiej faunie i florze.

Jakie atrakcje oferuje Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach?

Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach oferuje wiele atrakcji, w tym:

• Taras widokowy na wysokości 45 metrów
  • Ścieżkę dydaktyczną o długości ponad 1500 metrów
  • Zjeżdżalnię o długości 80 metrów
  • Leśny Świat Emila, czyli park rozrywki dla dzieci

Jakie są godziny otwarcia Ścieżki w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach?

Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach jest otwarta przez cały rok, od 9:00 do 19:00.

Ile kosztuje bilet wstępu na Ścieżkę w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach?

Bilet wstępu na Ścieżkę w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach kosztuje:

• 240 CZK dla dorosłych
  • 180 CZK dla dzieci i młodzieży
  • 220 CZK dla seniorów

Czy Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami?

Tak, Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Na szczyt wieży prowadzi łagodne podejście, a na trasie znajdują się windy i platformy widokowe.

Czy Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach jest warta odwiedzenia?

Zdecydowanie tak! Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach to wspaniały sposób na podziwianie piękna Karkonoszy. Panorama z tarasu widokowego jest naprawdę zapierająca dech w piersiach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News