Zimowa wycieczka do Czeskiego Raju

Czeski Raj, znany również jako Bohemian Paradise, to region w Czechach, który zachwyca nie tylko latem, ale także zimą. W okresie zimowym jest tu spokojniej, a mniej turystów pozwala cieszyć się pięknem przyrody w ciszy i spokoju. Co warto zobaczyć w Czeskim Raju zimą? Oto kilka sugestii:

  1. Bozkovskie Jaskinie Dolomitowe: To najrozleglejsze jaskinie tego typu w Czechach, odkryte do tej pory na długość 1060 metrów. Można je podziwiać także zimą.
  2. Prachovskie Skały: Rezerwat przyrody z unikatowymi formacjami skalnymi, wąwozami i tunelami. To miejsce robi ogromne wrażenie na odwiedzających i jest otwarte dla turystów przez cały rok.
  3. Zamki i pałace: Czeski Raj kryje wiele malowniczych zamków i pałaców, które są czynne także zimą. Przykłady to pałac Dětenice, zamek i pałac Staré Hrady oraz neogotycki pałac Sychrov, siedziba rodu Rohanów. W pięknym zamkowym ogrodzie angielskim można podziwiać romantyczne budowle.
  4. Galeria Granat w Turnovie: To jedna z najciekawszych galerii w regionie. Prezentuje oryginalną biżuterię i szkło z czeskimi granatami. Oprócz wystaw można poznać historię wydobywania tych kamieni szlachetnych w Czechach oraz proces ich szlifowania i tworzenia biżuterii. Goście mogą także wziąć udział w warsztatach.

Jeśli planujesz wizytę w Czeskim Raju zimą, z pewnością nie będziesz zawiedziony! 


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Podobne wpisy